logo
Legimus intellegam ea est, tamquam appellantur nec ei. Dicant perfecto deserunt quo id, ea etiam impetus pri. Mel ne vidit laboramus definiebas, quo esse aeterno

Ważna informacja dotycząca HAL 2020

Drodzy Rodzice!

Wszyscy jesteśmy świadomi, jak wygląda aktualna sytuacja w kraju związana z epidemią. Dotychczas stosowaliśmy się do rekomendacji Głównej Kwatery ZHP i Hufca Gdańsk – Śródmieście, które zalecały kontynuację przygotowań do Harcerskiej Akcji Letniej. Jednak po spotkaniu kierownika wypoczynku z wychowawcami i długiej dyskusji postanowiliśmy, że przerywamy przygotowania do obozu harcerskiego i do kolonii zuchowej, tym samym odwołując tegoroczny wypoczynek w takiej formie.

Nasza decyzja podyktowana jest przede wszystkim bezpieczeństwem Państwa dzieci, a także nas wszystkich. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której czas przeznaczony na przygodę i zabawę zamieniamy na czas pełen strachu i środków ostrożności. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja związana z COVID-19. Do tego nieuchronnie zbliżamy się do momentu, w którym poczynić trzeba pierwsze niezbędne wydatki obozowe. Nie chcemy narażać Państwa na nieuzasadnione koszty. Część Rodziców wpłaciła już zaliczki – są one w pełni zwrotne po uzupełnieniu stosownego dokumentu (w załączniku). Jesteśmy świadomi, że dla dzieci taka decyzja może być rozczarowaniem i wielkim zawodem, dlatego zrobimy co w naszej mocy, aby w trakcie wakacji odbyła się – w miarę możliwości – zastępcza forma harcerskiej aktywności, np. krótki biwak, harcerskie półkolonie czy jednodniowe wyjście. Wszystko w granicach określonych prawem i adekwatnie do bieżącej sytuacji.

Nam również jest niezmiernie przykro, że jesteśmy zmuszeni spędzić tegoroczne wakacje w formie zupełnie innej, niż zazwyczaj. Większość drużynowych od naprawdę wielu lat spędza wakacje w lesie i nie wyobraża sobie innego rozwiązania. Niestety, wirus jest wyższą koniecznością, a życie i zdrowie najwyższym dobrem. Obiecujemy, że na bieżąco będziemy informować o kolejnych postępach związanych z organizacją zastępczej formy wakacyjnej atrakcji, aby Państwa dzieci choć trochę mogły pocieszyć się z nadchodzącego lata i miło spędzić czas. Jeśli możemy Państwu w czymkolwiek pomóc – jesteśmy do dyspozycji.

Z harcerskim pozdrowieniem,

CZUWAJ!

pwd. Mateusz Pogorzelski
Drużynowy 90 GDH „Brzask”

Wniosek o zwrot składki zadaniowej do pobrania >>TUTAJ<<
Wypełniony i podpisany dokument należy wysłać pocztą na adres

HUFIEC GDAŃSK-ŚRÓDMIEŚCIE
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

Słowo Komendantki Szczepu Bór do rodziców i harcerzy.
Nagranie można zobaczyć również na Facebooku Szczepu Bór: https://www.facebook.com/SzczepBorPL/

 

Zuzanna Kwiatkowska
No Comments

Post a Comment

Nowe zadanie 1-05-2020 Previous Post
ZBIÓRKI ON-LINE Next Post