logo
Legimus intellegam ea est, tamquam appellantur nec ei. Dicant perfecto deserunt quo id, ea etiam impetus pri. Mel ne vidit laboramus definiebas, quo esse aeterno

Zbiórki on-line

Czuwaj!

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce nie jesteśmy w stanie prowadzić zbiórek. Mimo wszystko nie chcemy Was, drodzy harcerze i drogie harcerki, zostawić bez cotygodniowych zbiórek, jednak muszą one przyjąć trochę inną formę. Dlatego przygotowaliśmy dla Was HARCERSKĄ CZEKLISTĘ

Co to jest?

Jest to lista zadań, które można wykonać w ramach zbiórki w domu, w czasie kwarantanny. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie, ponieważ osoby, które będą najbardziej aktywne i zrobią najwięcej zadań zostaną na pewno wyróżniony, kiedy będziemy mogli się znowu normalnie spotykać.

Czeklista do pobrania dostępna jest >>TUTAJ<<

 

SPRAWNOŚCI ZWIĄZANE Z KWARANTANNĄ

Czas w domu, oprócz nauki, może być wypełniony zdobywaniem nowych umiejętności – sprawności! Może lubisz gotować i chętnie eksperymentujesz w kuchni? Możesz otworzyć sprawność Kuchcika* lub Kucharza**! Jak dużo malujesz, to czemu nie zrobić sprawności Plastyka*? Nawet jak opiekujesz się młodszym rodzeństwem masz Pomocną Dłoń* 😉

Co znaczą gwiazdki przy nazwach sprawności? Jedna gwiazdka * to sprawność dla harcerza/harcerki w wieku 9-11 lat, a dwie gwiazdki to sprawność dla harcerza/harcerki w wieki 11-12 lat.

Szczególnie jednak zachęcam do otwarcia sprawności przygotowanych przez XII „Czarny Szczep” dotyczących kwarantanny. Linki do kart próby na sprawności będą pojawiały się regularnie pod tym postem:

Sprawności podstawowe jednogwiadkowe – powiązanie ze stopniami harcerskimi młodzik i ochotniczka (10-11 lat):

Sprawności podstawowe dwugwiadkowe – powiązanie ze stopniami harcerskimi wywiadowca i tropicielka (11-12 lat):

STOPNIE HARCERSKIE

Jeśli planujesz otworzyć w najbliższym czasie próbę na stopień koniecznie zapoznaj się z zadaniami i ideą stopnia tutaj:

KONSULTACJE WS. STOPNI I SPRAWNOŚCI

Jestem dla Was dostępny cały tydzień, więc jeśli macie jakieś pytania o stopnie czy sprawności to śmiało piszcie lub dzwońcie. Jeśli ktoś będzie chciał omówić ze mną i otworzyć swoją próbę na stopień najlepiej niech do mnie zadzwoni w godzinach zbiórki – wtedy na pewno odbiorę (pwd. Mateusz Pogorzelski tel. 503-952-500, mateusz.pogorzlelski@zhp.net.pl). Można mnie złapać również na Messengerze.

KOREPETYCJE

Dodatkowo, jeśli ktoś będzie potrzebował korepetycji z przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki, chemii, przyrody czy informatyki – lub po prostu ma problem ze zrobieniem zadania domowego to można się ze mną kontaktować. Chętne pomogę BEZPŁATNIE każdemu członkowi drużyny i odpowiem na każde pytanie.

pwd. Mateusz Pogorzelski
Drużynowy 90 GDH „Brzask”
mateusz.pogorzelski@zhp.net.pl

Zuzanna Kwiatkowska
No Comments

Post a Comment

Zlot zaślubinowy 2020 Previous Post
HAL 2020 OLPUCH - ZGŁOSZENIA Next Post